Пиши Дома Нужные Работы

Обратная связь

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Оголошення теми і мети уроку.

2. Робота з текстом. (Вправа 169.)а) Бесіда за змістом прочитаного.— Перекажіть зачин тексту.— Що розповіли жінки про своїх дітей?— Як ви розумієте відповідь дідуся?

б) Спостереження над мовним матеріал.— Випишіть виділені ім, поставивши їх у поч формі. (Гордість, печаль.)—Яке закінчення вони мають?— Як змінилась основа другого іменника в О.в.?

в) Висновок.— Які закінчення мають іменники жін роду з нульовим закін­ченням у П. ф в О.в. однини?

V. Тренувальні вправи.1. Вправа 170.

а) Виконання мовного завдання.Любов'ю —[л'убовйуі Об'ю — [О б й у] Верф'ю — [в е р ф й уі

б) Формулювання правила.Коли основа іменника жіночого роду закінчується на приголосний [б], [ßL [Ф1> т0 в О.в. однини кінцевий приголосний не подов­жується. Після букв б, в, ф перед закінченням -ю ставиться апостроф.

2. Робота зі схемою опорою.

— Скориставшись алгоритмом, поставте іменники в О.в..Доповідь, зелень, радість, молодість, матір, совість, кров, подорож.

3. Творче списування.— Спишіть вірш, ставлячи слова, що в дужках, в орудному відмінку.

Пізнай свої можливості, і жити вчись по (щирість). По (щирість), без (хитрість), без (заздрість), (зрадливість). Хай буде більше (радості) від (юність) до (старість). Хвала відвазі й (смілість), війна — (зарозумілість).

4. Робота з деформованими реченнями.— Зі слів побудуйте речення, ставлячи іменники в потрібному відмінку. Ми, гості, хліб, зустрічаємо, сіль, і, дорогих. Славиться, багатою, Україна, рослинність. Школа, брат, медаль, закінчив, золотою, із.

— Вкажіть відмінок іменників. (Завдання, виконується за трьома ва­ріантами.)

5. Робота над оповіданням. (Вправа 171.)



— Про кого ви дізналися із тексту оповідання?— Як допомагала Оксанка дідусеві?— Як ви оцінюєте ставлення дівчинки до старої одинокої людини?— Перекажіть текст оповідання (усно).— Розкажіть про свою допомогу одинокому дідусеві чи бабусі.— Поставте іменники, що в дужках, в О.в. однини і по­ясніть написання їх закінчень.— Визначіть граматичну основу у першому реченні.(Ветеран сидить, милується, чекає.)

VI. Підсумок уроку.— Що ви запам'ятали на сьогоднішньому уроці?— Для чого вам потрібні ці знання? VII. Домашнє завдання. С.84, правила; вправа 172.

 

№ уроку_______ Дата__________

Тема. Контрольна робота. Письмовий переказ.

Мета. Перевірити вміння переказувати тексти розповідного й описового типу; будувати зв'язні висловлювання на задану тему; викладати матеріал логічно, послідовно; дотримуватися норм літературної мови, вдало користуючись її лексичним та граматичним багат­ством.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Контрольна робота.

Тексти для письмових переказів взяти із книги „Підсумкова перевірка та оцінювання знань". Дидактичний матеріал. 4 клас. — Тернопіль, „Нав­чальна книга — Богдан", с. 19-25.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Правопис відмінкових закінчень іменників у множині. (Вправи 173-176.)

Мета. Ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; удоско­налювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень імен­ників; розвивати мислення дітей, уміння узагальнювати.

Обладнання. Мовний матеріал, малюнок білки, загадки.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 172.)— Прочитайте текст.— У яких відмінках вжито іменники?— Які ви дібрали антоніми до виділених слів?2. Робота з прислів'ями.— З частин складіть прислів'я.— Підкресліть іменники жіночого роду в орудному відмінку. Поясніть їх написання.Зло кінчається прикрістю, не женись за тінню.Наполегливістю гору доброта — радістю.Перед матір'ю можна розрубати.Не змагайся з вітром, ми завжди в боргу.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з загадками.• Все, малята, дуже просто, склав я загадку легку: круть направо — прошу в гості, круть наліво — на замку. Є відгадка— не мовчи, а кажи, що це ... (ключі).• Два тікає, два доганяє,

а один одного не дожене.( Колеса)• Два брати через гору живуть,а ніколи один до одного в гості не ходять.(Очі)• Один „плід" ми їли ... Вчотирьох за стіл сідали, ледве-ледве подолали, півгодини смакували, розстебнули пояски,ще й залишились скибки. Щоб не було дивини — скажи: їли ... (кавуни).

— У якому числі вжито іменники-відгадки?

2. Оголошення теми і мети уроку.

3. Колективна робота над віршем. (Вправа 173.)—Доберіть до вірша заголовок.— Які іменники вжито в однині, а які—.в множині?— Які іменники вживаються тільки в однині?

4. Спостереження над мовним матеріалом. (Вправа 174.)

а) Розгляд таблиць відмінювання іменників у множині.б) Бесіда за матеріалом вправи.

— Як побудована таблиця?— Порівняйте відмінкові закінчення іменників, що належать до різних груп відмінювання. Який висновок можна зробити?— В яких відмінках закінчення іменників збігаються?— Про що це свідчить?— В одному чи в різних відмінках стоїть іменник дівчина в цих реченнях?

1. На подвір'ї школи ми побачили дівчат.2. Біля дівчат стояли хлопчики і розмовляли з ними.

—Як ми розрізняємо родовий і знахідний відмінки іменників жіно­чого роду на -а (-я) у множині?

— А як розрізняємо іменники, що означають назви неістот у Н.в., з.в. множини?Наприклад. Гаї шумлять. Ми проїжджали повз зелені гаї. ( за їх роллю в реченні.)

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з текстом вправи 175.а) Визначення теми тексту.б) Словникова робота.Кілометр — одиниця вимірювання довжини, яка дорівнює тисячі метрів. Словосполучення. П'ять кілометрів, сотні кілометрів, проїхали кіло­метр дороги.в) Списування із виконанням завдань.

г) Визначення відомих частин мови в останньому реченні, ґ) Повторення правопису слів з великої букви.д) Каліграфічна хвилинка.Краса України — Поділля!

2. Творчий диктант.— Запишіть речення, змінюючи форму однини іменників на форму множини.

Скарбничка білки

В одному зі своїх (гніздо) білка робить склад. Тут вона запасає лісові (горішок, шишка).

Любить білочка ласувати й (грибочок). Вона збирає (маслюк та підберез­ник), насаджує їх на (гілка) і сушить. Взимку білка стрибає по (гілка дерево) буде (грибочок) їсти.

—Визначіть відмінок іменників у множині. (Використовується малюнок білки).

4. Відмінювання іменників.— Відгадайте загадки. А слова-відгадки провідміняйте (усно).

• Червоні, солодкі, пахучі, ростуть низько,до землі близько.( Суниці)• Дві зірки весь світ бачать.(Очі)• Що це? Що це? — всі кричать, — Білі мухи он летять.( Сніжинки)• Всі в блакитнім піджаку, в рожевій сорочці.В нас зимою у садку гуляють, як гості.( Снігурі)

V. Підсумок уроку.

1. Продовжіть відповідь.— Іменники мають форми ... (однини) і ... (множини).—У називному відмінку множини іменники мають закінчення ... (-м, -і, -а).—Для розрізнення відмінків іменників, закінчення яких збігаються у множині, можна застосувати ті самі способи, ... (що й для розрізнення відмінків іменників в однині).

2. Тлумачні словниково-логічні вправи. Селяни, які вирощують хліб. (Хлібороби.) Віршові твори для співу. (Пісні.) Пасажирські машини, які працюють на електричному струмі. (Тролейбуси.) Перерва між заняттями у навчальних закладах, яка надається учням, студентам для відпочинку. (Канікули.) Вузькі металеві полозки, прикріплені до взуття для катання по льоду. ( Ковзани.)

VI. Домашнє завдання. С. 88, вправа 176.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Закінчення іменників у родовому відмінку множини. (Вправи 177-180.)

Мета. Розширювати знання учнів про відмінювання іменників у мно­жині; формувати вміння і навички правильного вживання імен­ників у родовому відмінку множини; розвивати мовне чуття; вихо­вувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.

Обладнання. Прислів'я, загадки, малюнки звірів і птахів, мовний матеріал.

Хід уроку

І.Організація класу до уроку.






ТОП 5 статей:
Экономическая сущность инвестиций - Экономическая сущность инвестиций – долгосрочные вложения экономических ресурсов сроком более 1 года для получения прибыли путем...
Тема: Федеральный закон от 26.07.2006 N 135-ФЗ - На основании изучения ФЗ № 135, дайте максимально короткое определение следующих понятий с указанием статей и пунктов закона...
Сущность, функции и виды управления в телекоммуникациях - Цели достигаются с помощью различных принципов, функций и методов социально-экономического менеджмента...
Схема построения базисных индексов - Индекс (лат. INDEX – указатель, показатель) - относительная величина, показывающая, во сколько раз уровень изучаемого явления...
Тема 11. Международное космическое право - Правовой режим космического пространства и небесных тел. Принципы деятельности государств по исследованию...



©2015- 2024 pdnr.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.