Пиши Дома Нужные Работы

Обратная связь

I. Організація класу до уроку.

II. Контрольна робота.

1. Текст для прослуховування.

Найкращі квіти

Завтра в мами день народження. Дмитро хоче подарувати їй щонай­кращі квіти. Але хто знає, які з них найкращі?

—Піду-но я до бджілки,—сам собі сказав Дмитро.—Адже вона всі квіти знає.

Прокинувся він рано-раненько, щоб застати бджілку вдома. А вона вже сиділа на квіточці рум'янку перед своєю хатою і вмивалася крапелькою роси. —Ходімо шукати найкращі квіти!

Бджілка підвела очі й сердито глянула на нього. Не дуже їй сподобалося оте «ходімо». Чому «ходімо», а не «прошу, будь-ласка» ?

Дмитро подумав, що бджілка не хоче брати його з собою, й додав: —Квіти для моєї мами!

—Гаразд! Ходімо зі мною, коротко відповіла бджілка, бо вона звикла більше робити діло, а не балакати.

У полі бджілка сіла на велику, пишну блакитну квітку. Дмитро сказав: —Оце найкраща квітка?

—Не знаю. Зараз побачимо,—відповіла йому бджілка, пірнаючи у чашеч­ку квітки. Але одразу ж виринула назад. —Це не найкраща!

/ вони обоє рушили далі. Дорогою їм трапилось кілька жовтих квіток. Бджілка знову пірнула всередину однієї, затрималася там трохи довше. Коли вона з'явилася, її вусики були запорошені жовтим пилком.

— Оця квітка гарна!—сказала бджілка.

—Гарна?—здивувався Дмитро.—Але ж та, голуба, була пишніша! І більша!

—Краса не зовні,—пояснила йому бджілка,— а всередині.

І вона пірнула в іншу квітку, таку саму жовту й таку саму маленьку.

—У цих квітках багато меду,— сказала бджілка. —Тому вони й гарні.

Дмитро лизнув квітку. Вона була солодка, як мед. Хлопчик зірвав кілька жовтих квіточок, далі інших — теж гарних, на які йому вказала бджілка. Потім водила його бджілка вздовж і впоперек по діброві, всіяній квітами.



"У мене вже ноги підкошуються від утоми,— думав Дмитро. Зате я несу мамі найкращі квіти ".

Наступного дня Дмитро простягнув мамі букет квітів і багато-багато разів поцілував її в очі, в чоло, у щоки. Радісна мама й собі цілувала його в очі, в чоло, в щоки.

— Ти приніс мені найкращі квіти, синку!

— Звідки ж ти знаєш, мамо, що вони найкращі?

— Вони найкращі, бо ти сам трудився, збирав і приніс їх здалеку, з поля. У школі Дмитро розказав дітям, що медунка та інші польові квіти, які він зібрав для мами,— найкращі в світі. (350 слів)

Григорє Вієру

2. Тестові завдання.

1. До якого свята готувався Дмитро?

а) до Дня Матері;б) до дня народження своєї мами;в) до свята 8 Березня.

2. Що він хотів подарувати мамі?

а) книгу; б) найкращі квіти; в) сувенір.

3. У кого хлопчик попросив поради?

а) у батька; б) у дерев; в) у бджілки.

4. Які квіти бджілка вважала найкращими?

а) пишні; б) великі;в) ті, в яких багато меду.

5. Де шукав Дмитро квіти для мами?

а) у магазині; б) на ринку;в) у полі, діброві.

6. Чому мама сказала, що син приніс їй найкращі квіти?

а) бо вони дорогі;б) бо вони розкішні;в) бо син збирав їх власноруч.

III. Підсумок уроку.

— Чи сподобалось вам оповідання?— Якими словами передано основну думку?

— Як ви вітаєте свою маму з днем народження?


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Форми давального і місцевого відмінків однини прикметників жіно­чого роду. (Вправи 253-256.)

Мета. Вчити учнів розрізняти в реченнях форми прикметників жіночо­го роду в давальному і місцевому відмінках, правильно вимовляти і писати ці форми; закріплювати навички визначати відмінок прик­метників; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до рідного краю, повагу до народних звичаїв і традицій.

Обладнання. Мовний матеріал, загадки, зразки новорічних листівок.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 251.)

а) Читання вірша з пропущеними закінченнями прикметників.

б) Пояснення правопису слів з ненаголошеними е, и в коренях слів.

в) Визначення роду і відмінка виписаних прикметників.

2. Самостійна робота.

— Спишіть, розкриваючи дужки.

— Визначте рід і відмінок прикметників.

(Своєрідний) жіночим оберегом в Україні завжди був віночок. З (ранній) дитинства кожна дівчинка вчилася виплітати віночки. їх в Україні плели з різного зілля від весни і до (пізній) осені. З (давній) пори кожний віночок був не тільки окрасою голови дівчини, а й (могутній) помічником, що і біль знімає, і волосся береже. (За О. Воропаєм)

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Каліграфічна хвилинка.

Дд Дд др руж б ба дружба Дружній череді вовк не страшний.

— Як ви розумієте це прислів'я?

— Доберіть спільнокореневі слова до слова дружня.

—У якому роді і відмінку вжито прикметник дружній?

2. Оголошення теми і мети уроку.

3. Робота над правилом.

а) Колективна робота над вправою 253.

б) Виведення висновку і зіставлення його з правилом, с. 125.

Фізкультхвилинка.

IV. Тренувальні вправи.

1. Розрізнення форм давального і місцевого відмінків.

а) Вправа 254.

— Спишіть речення, вставляючи пропущені закінчення.

— Визначте відмінок прикметників.

— Підкресліть головні члени у четвертому реченні.

б) Творчий диктант.

— Запишіть подані сполучення прикметників з іменниками у даваль­ному відмінку однини.

Зелена трава, рідна сестра, смішна історія, міцна дружба, гілляста липа.

—Запишіть ці прикметники з іменниками у місцевому відмінку однини. Лісова галявина, сонячна країна, весела мелодія, народна пісня, захоплю­юча книжка.

2. Робота над текстом (за вправою 255).

а) Читання тексту і визначення його типу.

б) Словникова робота.

в) Пояснення ролі прикметників у поданому тексті.

г) Списування тексту і визначення відмінків прикметників.

Різдво — християнське свято народження Христа, що відзначається 7січня.

Хай за вікном хуртеча злиться,

а нам співати і радіти.

Горить ялинка у світлиці.

— З Різдвом Христовим, любі діти!

Дніпро обняв дзвінкі Карпати,

а в хаті вже — кутя і сіно.

Дозвольте заколядувати:

— З Різдвом Христовим, Україно!

(Й. Струцюк)

3. Розвиток зв'язного мовлення (за вправою 256).

а) Гра "Новий рік" (за віршем Р. Скачко).

Учитель. — Хто ступає на поріг,не обтрушуючи сніг?

Діти. — Новий рік!

Учитель. — Хто несе веселий сміх,розсипаючи на всіх?

Діти — Новий рік!

Учитель. — Для дорослих і малиххто гостинці приберіг?

Діти. — Новий рік!

Учитель. — А прикрашеній сосніподарує хто пісні?

Діти. — Новий рік!

Учитель. — Аж до ранньої зорізустрічають ліхтарі

Діти. — Новий рік!

Учитель. — Сумувати з ним не смій,бо для кожного — він свій.

Діти. — Новий рік!

б) Ознайомлення із зразком вітальної листівки, поданої в підруч­нику.

в) Складання новорічного привітання своїм друзям, рідним.

V. Підсумок уроку.

1. Відповіді на запитання.

— Над чим ми працювали на уроці?

— Як розрізняють форми давального і місцевого відмінків однини прикметників жіночого роду?

2. Гра "Загадковий калейдоскоп".

— Відгадайте загадки і знайдіть у них прикметники жіночого роду од­нини в місцевому відмінку.

• У зеленій траві зійшло,

усміхнулось, розцвіло. Потім стало біле-біле і за вітром полетіло. (Кульбаба)

• Я росла в земляній темниці, як зросла — взяли в світлиці. З мене шкуру всі деруть,

мене варять, мене труть. (Картопля)

• Бідовий хлопчина в теплій сорочині по дворах стрибає, крихти збирає. (Горобець)

• У зеленім кожушку,

в костяній сорочечці

я росту собі в ліску,

всім зірвати хочеться. (Горіх)

VI. Домашнє завдання. С. 125, правило.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Відмінювання прикметників у множині. (Вправи 1—4.)

Мета. Ознайомити учнів з особливостями відмінювання прикметників у множині; виробляти навички правопису закінчень прикметників у називному відмінку множини. Виховувати любов до живої природи, дбайливе ставлення до неї.

Обладнання. Малюнки-розмальовки: чорнобривці, калина, соняшник. Кольорові ілюстрації квітів: волошки, сокирки, безсмертника, медуниці, звіробою, материнки.

Хід уроку






ТОП 5 статей:
Экономическая сущность инвестиций - Экономическая сущность инвестиций – долгосрочные вложения экономических ресурсов сроком более 1 года для получения прибыли путем...
Тема: Федеральный закон от 26.07.2006 N 135-ФЗ - На основании изучения ФЗ № 135, дайте максимально короткое определение следующих понятий с указанием статей и пунктов закона...
Сущность, функции и виды управления в телекоммуникациях - Цели достигаются с помощью различных принципов, функций и методов социально-экономического менеджмента...
Схема построения базисных индексов - Индекс (лат. INDEX – указатель, показатель) - относительная величина, показывающая, во сколько раз уровень изучаемого явления...
Тема 11. Международное космическое право - Правовой режим космического пространства и небесных тел. Принципы деятельности государств по исследованию...



©2015- 2024 pdnr.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.