Пиши Дома Нужные Работы

Обратная связь

VI. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 19. Інформація про види тварин і рослин, які орієнтують нас у часі.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Практичне ознайомлення з формами родового відмінка числів­ників 50-80. (Вправи 20-23.)

Мета. Ознайомити учнів з формою родового відмінка числівників 50—80. Виробляти вміння правильно вживати ці числівники у родовому відмінку. Розвивати навички правильної вимови числівників.

Обладнання. Текст для списування (заздалегідь записаний на дошці). Номерки для гри (1, 2, З, 4, 5).

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Зачитування числівників, підкреслених у домашній вправі 19. (Десяти, п'ятнадцяти, п'ятсот...).

—Назвіть орфограми у записаних числівниках.

— Назвіть інші числівники з апострофом.

— Правильно назвіть числа, записані на дошці. (11, 14.)

—Як правильно записати числівник, що називає число, в якому шість сотень? (Шістсот.)

2. Хто підготував додаткову інформацію про види тварин чи рослин, які можуть орієнтувати нас у часі? (Діти зачитують свою інформацію.)

3. Самостійне списування із завданням. (Вправа записана на дошці.) Дайте повні відповіді на запитання, використовуючи слова в дужках.

Числівники записуйте словами.

Коли прилітають перші граки? (17 березня) Коли прилітають перші шпаки? (24 березня) Коли з'являються перші весняні мухи? (28 березня) Коли починається рух соку в кленах? (30 березня) Коли день дорівнює ночі? (21 березня).

III. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Ознайомлення з кількісними і порядковими числівниками. (Можна провести у вигляді рольової гри.)

Опис гри.

—Нам необхідно вислати на змагання з паралельним класом п'ятьох учасників. Виставляємо 5 учнів і прикріпляємо номери 1, 2, 3, 4, 5. Скільки виставили учасників? (5) Називаємо учасників:



Андрійко — під номером 1, Василько — і т.д. У першій естафеті побіжать у такому порядку: Перший — Андрійко, другий — Василько і т.д.

2. Вправа 20 (на творення порядкових числівників).

а) Ознайомлення із першим завданням вправи.

б) Записування вправи за зразком. Дев'ять — дев'ятий.

в) Висновок. Числівники, які вказують на кількість предметів і відповідають на питання скільки?, називають кількісними. Числівники, які вказують на порядковий номер предмета і відповідають на питання який? котрий?, називають порядковими. Порядкові числівники можна утворити від кількісних. Іноді вони утворюються від різних коренів, наприклад: один — перший, два — другий.

3. Колективне виконання вправи 21.

а) Читання прикладів різними способами:

до п'ятдесяти додати сорок п'ять;

сума чисел п'ятдесят і сорок п'ять;

перший доданок п'ятдесят, другий доданок — сорок п'ять;

п'ятдесят збільшити на сорок п'ять.

б) Записування прикладів словами з використанням прийменників від, до.

в) Опрацювання додаткового теоретичного матеріалу про вживання числівників: п'ятдесяти, шістдесяти, сімдесяти, вісімдесяти. (Підручник, с. 14.)

г) Колективне складання і записування словами прикладів на додавання та віднімання з числівниками п'ятдесят, шістдесят, сімдесят, вісімдесят з використанням прийменників до, від (завдання 2, вправа 21).

Фізкультхвилинка.

4. Відпрацювання вимови числівників, записаних у рамочці на с. 15 підручника.

— Прочитайте виразно числівники, записані в рамочці в порядку зростання.

— Прочитайте ці числівники в порядку спадання.

—Прочитайте числівник з апострофом. (П'ятдесяти.)

—Прочитайте числівник, що починається звуком с. (Сімдесяти.)

—Почитайте числівник, у якому найбільше складів. (Вісімдесяти.)

5. Каліграфічна хвилинка.

сім сім дес деся сімдесятий ві вісі вісімдесят вісімдесятий

—Складіть речення з одним із числівників каліграфічної хвилинки.

6. Списування (за вправою 22).

IV. Підсумок уроку.

1. — Яку частину мови ми тепер вивчаємо?

—Як називають числівники, що відповідають на питання скільки? (Кількісні.)

—Як називають числівники, що відповідають на питання який? котрий? (Порядкові.)

2. Вибірковий диктант.

— Випишіть з вірша числівники.

Непосида Вася

Непосида Вася на стільці гойдався.

Перший раз гойднувся — і перевернувся.

Другий раз гойднувся — знов перевернувся.

Третій раз гойднувся - теж перевернувся!..

З того часу Вася більше не гойдався.

(А. Костецький)

—Дайте відповідь на тестове завдання.

— Виписані числівники є:

а) кількісні; б) порядкові; в) великі.

3. Гра "Запереч мені".

Є п'ятдесят горіхів - нема п'ятдесяти горіхів.

Є шістдесят зернят — нема шістдесяти зернят.

Є сімдесят звуків — нема сімдесяти звуків.

Є вісімдесят думок — нема вісімдесяти думок.

V.Домашнє завданняз інструктажем. Вправа 23.


№ уроку_______ Дата__________

Тема. Закріплення й узагальнення мовленнєвих умінь, пов'язаних з вживанням числівників. (Вправи 24—27.)

Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про числівник як частину мови. Удосконалювати вміння правильно вимовляти числівники і грамотно записувати на письмі. Розвивати інтерес до живої природи.

Обладнання. Картки для індивідуальної роботи

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. — Прочитайте утворені речення.

— У формі якого числа і відмінка довелося вжити іменники четвертого стовпчика в кожному реченні? (Діти зачитують свої варіанти.)

2. Вибірковий диктант.

- Випишіть з тексту числівники. Назвіть серед них порядкові.

Вісім ляльок дерев'яних,

кругловидих та рум'яних,

в різнобарвних сарафанах

на столі у нас живуть,

всіх мотрійками зовуть.

Перша лялечка товста,

а всередині — пуста!

Навпіл ляльку огрядну

розділити можна.

В ній побачиш другу

лялечку порожню.

Ти мотрійку цю відкрий —

третя вистрибне, як стій.

Половинку відчини,

наглухо приперту,

і зумієш ти знайти

лялечку четверту.

Вийми цю і подивись:

може, є там ще якісь?

Справді, є тут п'ята

лялечка пузата.

А у п'ятій просто

заховалась шоста.

А у шостій сьома.

яку себе вдома.

А у сьомій — глянь-но,

восьма — і остання!

(С. Маршак)

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Індивідуальні картки (4-6 учнів).

Спиши. Числа запиши словами Спиши. Числа запиши словами
Морський хижак косатка, шо може сягати в довжину 11 метрів, має велику зубасту пащу. Ця косат­ка відзначається надзвичайною ненажерливістю. Одного разу в її шлунку знайшли 13 дельфінів і 14 морських коників. Тривалість життя листків різ­на. Так, у сосни хвоя живе 2—3 роки, ялини — 5—7 років і опа­дає неодночасно. Тому всі хвойні дерева і кущі цілий рік зелені. Листки брусниці живуть 1-4 роки.

2. Доки кілька учнів працюють з індивідуальними картками, решта виписують найзахоплюючіші для себе цікавинки із заздалегідь записаних на дошці. Числа записують словами.

• Чи знаєте ви, що...

Сіра мухоловка прилітає з кормом до гнізда 300-400 разів на день.

Морські птахи щодня з'їдають за день корму в 10 разів більше за власну вагу.

Полюючи за комахами, стриж за день пролітає до 1000 кілометрів.

Протягом доби новонароджений кит-малюк випиває 400 літрів молока.

500 укусів бджоли викликають смерть людини.

Бджола за день запилює 7000 квіток.

Щосекунди бджола робить 200 змахів крилами.

3. Каліграфічна хвилинка.

тем емпе ер ер ату температура Запам'ятайте! Температура — словникове слово. Орфограма — ненаголошений [е] в корені слова.

4. Колективне виконання вправи 24.

а) Ознайомлення зі змістом вправи. Визначення мети тексту. (Мета тексту — в його заголовку.)

б) З'ясування значення невідомих слів.

в) Відшукування числівників у тексті і правильна постановка питань до них.

г) Письмове коментоване виконання вправи за зразком.

д) Цікавинки для дитини (до завдання 4, вправи 24).






ТОП 5 статей:
Экономическая сущность инвестиций - Экономическая сущность инвестиций – долгосрочные вложения экономических ресурсов сроком более 1 года для получения прибыли путем...
Тема: Федеральный закон от 26.07.2006 N 135-ФЗ - На основании изучения ФЗ № 135, дайте максимально короткое определение следующих понятий с указанием статей и пунктов закона...
Сущность, функции и виды управления в телекоммуникациях - Цели достигаются с помощью различных принципов, функций и методов социально-экономического менеджмента...
Схема построения базисных индексов - Индекс (лат. INDEX – указатель, показатель) - относительная величина, показывающая, во сколько раз уровень изучаемого явления...
Тема 11. Международное космическое право - Правовой режим космического пространства и небесных тел. Принципы деятельности государств по исследованию...



©2015- 2024 pdnr.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.